BIAŁO – CZERWONY KOROWÓD

Biało – Czerwony Korowód

Podstawowe informacje na temat naszego wydarzenia

Będzie się działo! Korowód wpisany został do kalendarza oficjalnych imprez, związanych z tegorocznymi obchodami 100-lecia Odzyskania Niepodległości i będzie jednym z najbardziej spektakularnych wydarzeń w tym roku.

Pomysł narodził się z potrzeby wspólnotowego, patriotycznego, radosnego świętowania połączonego z demonstrowaniem szacunku dla tradycji, dumy z dzisiejszych osiągnięć, nadziei na dobrą przyszłość.

Inspiracją były polonijne parady w USA, parady irlandzkie w dniu św. Patryka, lokalne inicjatywy w kraju w postaci parad w dniu 3 maja czy 11 listopada, Orszaki Trzech Króli, juwenalia studenckie, procesje itp.

Impreza z założenia ma być apolityczna. Ma łączyć obywateli naszego kraju, także z Polakami z zagranicy. Adresowana jest do szerokiego grona potencjalnych uczestników i widzów, mieszkańców dużych miast i małych miejscowości, w każdym wieku i z każdej warstwy społecznej.

Termin Korowodu to Dzień Flagi RP czyli 2 maja, jest to także Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Docelowo chcemy, aby była to impreza coroczna.

Cel przedsięwzięcia

  • Celem jest stworzenie spektakularnego wydarzenia, które w atrakcyjny sposób da Polakom okazję do zamanifestowanie miłości do Ojczyzny i do swoich małych ojczyzn.
  • Pobudzenie aktywności miejscowych społeczności poprzez przygotowania do udziału w imprezie.
  • Budowanie więzi między Polakami w kraju i zagranicą.
  • Prezentacja działań na rzecz rozwoju naszego kraju.
  • Pokazanie, że Polacy, czerpiąc ze swojej tradycji, nie boją się wyzwań, jakie niesie przyszłość i patrzą w nią z nadzieją.
  • Zademonstrowanie samym Polakom i cudzoziemcom, że Polska to atrakcyjny kraj, a Polacy są kreatywni i optymistyczni.

Korowód, oprócz niezwykłej przygody, daje szansę na pokazanie się Warszawie i całej Polsce, to wyjątkowa okazja do promocji poszczególnych grup, miejscowości i regionów skąd pochodzą.