RUSZA BIAŁO – CZERWONY KOROWÓD

AKTUALNOŚCI

RUSZA BIAŁO – CZERWONY KOROWÓD

Będzie się działo! Korowód wpisany został do kalendarza oficjalnych imprez, związanych z tegorocznymi obchodami 100-lecia Odzyskania Niepodległości i będzie jednym z najbardziej spektakularnych wydarzeń w tym roku.

Pomysł narodził się z potrzeby wspólnotowego, patriotycznego, radosnego świętowania połączonego z demonstrowaniem szacunku dla tradycji, dumy z dzisiejszych osiągnięć, nadziei na dobrą przyszłość.

Inspiracją były polonijne parady w USA, parady irlandzkie w dniu św. Patryka, lokalne inicjatywy w kraju w postaci parad w dniu 3 maja czy 11 listopada, Orszaki Trzech Króli, juwenalia studenckie, procesje itp.

Impreza z założenia ma być apolityczna. Ma łączyć obywateli naszego kraju, także z Polakami z zagranicy. Adresowana jest do szerokiego grona potencjalnych uczestników i widzów, mieszkańców dużych miast i małych miejscowości, w każdym wieku i z każdej warstwy społecznej.

Termin Korowodu to Dzień Flagi RP czyli 2 maja, jest to także Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Docelowo chcemy, aby była to impreza coroczna.